Wróć do bloga

Certyfikat Google Data Studio – mamy to!

Redakcja


Do listy zdobytych przez Bluerank certyfikatów produktowych dołączył kolejny – Data Studio!

Przypominamy: Data Studio to bezpłatne narzędzie, służące do wizualizacji i raportowania danych m.in. z produktów Google (Analytics, AdWords, Search Console, DoubleClick i YouTube), plików csv i baz danych. Dzięki dodatkowym konektorom zbudowanym przez społeczność, do raportu możemy dodać również informacje odnośnie ruchu na Facebooku, Twitterze, Vimeo i innych. Więcej podstawowych informacji o programie można znaleźć w artykule, który opublikowaliśmy na naszym blogu 15 września.

Warto trzymać rękę na pulsie, ponieważ do programu cyklicznie dodawane są nowe funkcjonalności (można je śledzić tutaj). Po ostatnich aktualizacjach, w raportach pojawiła się informacja o próbkowaniu, do galerii wykresów dodano tabelę przestawną oraz możliwość modyfikowanie nazwy, formatu i sposobu pokazywania zmiennych za pomocą kilku kliknięć.

Pojawienie się na rynku narzędzia Data Studio znacząco ułatwiło i usprawniło raportowanie danych z działań online. Bluerank na bieżąco monitoruje wszelkie zmiany w narzędziu, ponieważ od kilku miesięcy jest ono wykorzystywane do wizualizacji wszelkich danych poddawanych naszej analizie.

Świętujcie zdobycie certyfikatu razem z nami! W związku ze zbliżającym się końcem roku i związanymi z nim podsumowaniem, zachęcamy do skorzystania z udostępnionego przez nas dashboardu, który po wprowadzeniu danych z Google Analytics, pozwoli na roczną analizę ruchu w serwisie.

Poniżej znajdziecie krótką instrukcję jak zmienić domyślnie wbudowane przez nas dane na własny widok Google Analytics.

Krok 1 – skopiuj raport

Wejdź w podany link i zaloguj się na swoje konto Google. Kliknij ikonę w prawym górnym rogu “Utwórz kopię tego raportu”.

 

Krok 2 – wybierz swoje dane

Zmień domyślnie wybrane przez nas źródło danych na własny widok Google Analytics. Jeżeli nie widzisz go na rozwijanej liście, kliknij przycisk “Utwórz nowe źródło danych”.

Krok 3 – utwórz raport

Kliknij w przycisk “Utwórz raport” i ciesz się podsumowaniem oraz wizualizacją swoich danych z całego roku.

Udostępniony przez nas raport należy już całkowicie do Ciebie. W trybie edycji możesz bez obaw dodawać, modyfikować i dowolnie zmieniać wszystkie elementy.

Jeżeli zainteresował Cię temat budowania raportów i analiz w Data Studio, zapraszamy do kontaktu.

Wróć do bloga

Tags: ,
Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Skontaktuj się z nami

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Dane będą wykorzystane w celu udzielenia odpowiedzi, a w przypadku wyrażenia zgody również w celu marketingowym.


Kto jest administratorem Twoich danych?
Administratorem Twoich danych jest Bluerank sp. z o.o., kliknij i dowiedz się więcej m.in. po co nam Twoje dane i jakie masz prawa..

Nasze akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS, kapitał zakładowy 100 000 zł, NIP 727-272-57-03.

Jak możesz się z nami skontaktować?
listownie: al. Piłsudskiego 87, 92-332 Łódź,
e-mailem na adres: kontakt@bluerank.pl

Jakie masz prawa?

 1. dostępu do Twoich danych,
 2. ich poprawiania,
 3. żądania ich usunięcia,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. przenoszenia Twoich danych.

Co zrobić gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi?
Możesz wnieść skargę do organu nadzorczego. W Polsce jest to Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych http://www.giodo.gov.pl/

Po co nam Twoje dane, czyli w jakim celu je przetwarzanym?

 1. w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie oferty Bluerank
 2. w celu korespondencji związanej ze złożonym zapytaniem
 3. na podstawie Twojej dodatkowej zgody, w celu marketingowym polegającym na przesyłaniu ofert usług świadczonych przez Bluerank sp. z o.o. oraz innych wydarzeń organizowanych przez Bluerank sp. z o.o. - za pomocą wiadomości wysyłanych na Twój adres e-mail lub numer telefonu,
 4. na podstawie Twojej dodatkowej zgody, przekażemy Twoje dane do naszego Partnera – Prowly.com sp. z o.o.

Czy musisz podawać nam swoje dane?
Jest to dobrowolne. Bez ich podania nie będziemy mogli jednak skontaktować się z Tobą w celu udzielenia Ci odpowiedzi i nie będziemy mogli przesłać Ci oferty

Na jakiej podstawie prawnej przetwarzamy Twoje dane?

 1. Art. 6 ust. 1 lit. a RODO, czyli tego rozporządzenia.
 2. Jeżeli wyrazisz zgodę na otrzymywanie komunikatów marketingowych również na Twój adres e-mail i numer telefonu, to podstawą prawną będzie także art. 10 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne.

Komu przekażemy Twoje dane?

 1. Dostawcom usług związanych z przygotowaniem oferty
 2. Kurierom oraz poczcie.
 3. Operatorom płatności dostępnych na naszej stronie.
 4. Podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) portalu stronie internetowej bluerank.pl oraz danych osobowych dla nas.
 5. na podstawie Twojej dodatkowej zgody, przekażemy Twoje dane do naszego Partnera – Prowly.com sp. z o.o. w celu marketingowym polegającym na przesyłaniu ofert usług świadczonych przez Prowly.com sp. z o.o. - za pomocą wiadomości wysyłanych na mój adres e-mail lub numer telefonu. Wówczas administratorem Twoich danych będzie Prowly.com sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 71 lok. 1, 02-549 Warszawa, (KRS: 0000462787), której akta prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS, kapitał zakładowy: 15 500 zł, NIP: 5213649218

Jak długo będziemy przetwarzać Twoje dane?
Przez czas:

 1. przygotowywania odpowiedzi na zapytanie ofertowe oraz czas niezbędny do przedawnienia roszczeń związanych z przygotowaniem oferty;
 2. prowadzenia działań marketingowych przez nas albo do czasu odwołania zgody na wysyłanie wiadomości na Twój adres e-mail oraz numer telefonu. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Czy Twoje dane osobowe będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy?
Tak.

Do jakich państw?
Do Stanów Zjednoczonych. Masz prawo otrzymania kopii Twoich danych, które zostaną tam przekazane.
Na jakiej podstawie przekażemy dane?
Decyzji Wykonawczej Komisji Europejskiej z dnia 12.07.2016 r. wprowadzającej Tarczę Prywatności (tzw. Privacy Shield). Dane będą przekazywane tylko do podmiotów certyfikowanych w ramach tej decyzji.

Zwiń

 

Interesuje Cię nasza oferta?
Daj znać, czego potrzebujesz.
WYPEŁNIJ BRIEF