Wróć do bloga

Majestic SEO – wsparcie dla SEO specjalisty część 3/3

Redakcja

W pierwszej części poradnika o narzędziu MajesticSEO opisałem jedynie podstawy. W części drugiej dowiedzieliście się więcej o rodzajach raportów i dostosowaniu wyglądu narzędzia do swoich potrzeb. W ostatniej części poradnika poznacie popularne funkcjonalności i dodatkowe narzędzia Majestic.com.

1. Jak działa Backlink History?
Dzięki temu narzędziu sprawdzisz ile linków, domen linkuje do testowanej strony. Na raz możesz porównać 5 domen. W przypadku wybrania „indeksu świeżego” dostaniesz dane za 3 ostatnie miesiące, w przypadku „indeksu historycznego” od połowy 2006 roku. Istnieje też możliwość wybrania widoku znormalizowanego lub skumulowanego (suma wszystkich dotychczasowych linków) co lepiej pokazuje wartości bezwzględne.

Backlink History to idealne narzędzie do śledzenia działań konkurencji czy intensywnego link buildingu.  Jest również pomocne przy diagnozowaniu potencjalnych problemów ze stroną, które nastąpiły w wyniku zbyt intensywnego linkowania w przeszłości. W korelacji z innymi narzędziami np. Searchmetrics, może dać odpowiedź czy strona została odfiltrowana w wyniku działania Googlowego Pingwina w związku z nadmiernym przyrostem linków (a co za tym idzie najczęściej także spadkiem SEO Visibility w Searchmetrics), czy nie.

 
2. Czym jest Clique Hunter?
To idealne narzędzie do poszukiwania tematycznych miejsc, z których możesz pozyskać linki do swojej strony. Zasada działania tego narzędzia jest prosta: pokaż mi miejsca w Internecie, które linkują do mojej konkurencji, a  nie linkują do mnie. Chodzi tu o wskazanie min. 2 lub więcej konkurentów. Dzięki temu z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz stwierdzić, że skoro oba te serwisy posiadają jakiś link (najlepiej wybrać serwisy różnych właścicieli), a nasza strona nie, link jest niezależny i my również możemy go pozyskać. To o wiele bardziej skuteczna forma niż tradycyjne sprawdzanie, kto linkuje do jednego z naszych konkurentów.
 
3. Comparator
Narzędzie to pozwala w szybki sposób porównać najważniejsze parametry 5 domen.
Przykład zestawienia dla firm z branży suplementów dla sportowców:
Szczególnie jest tutaj istotna wartość parametrów Trust Flow, Citation Flow oraz referring domains. Bez długiej analizy można stwierdzić, jak silna jest konkurencja.
 
4. URL submitter 
Narzędzie to pozwala zgłosić do Majestic wybrane adresy URL, które powinny być przejrzane i wzięte pod uwagę przy wyliczaniu parametrów stron. Szczególnie może się nam przydać, gdy pozycjonujemy stronę i chcemy wiedzieć, jaki wpływ mają pozyskiwane linki na wartości takie jak TF i CF oraz czy według narzędzia te linki są wartościowe. Majestic zastrzega, że zgłoszenie nie zawsze jest brane pod uwagę. Dziennie można bezpłatnie zgłosić 100 takich linków. Przy większej liczbie zostaną odjęte z naszego konta kredyty w liczbie 50 per adres URL.
 
5. Bulk Backlink Checker 
Narzędzie przydatne do sprawdzenia parametrów kilku, kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy linków (do 100 000). Do Bulk Backlink Checker można wkleić do 150 adresów i wyeksportować wynik. W przypadku większej liczby linków można załadować plik z adresami. Dopuszczalne formaty pliku to txt i csv.
 
6. Nowa odsłona narzędzia Backlinks 
Narzędzie to pokazuje linki kierujące do naszego serwisu. Do 27 lutego 2015 mogliśmy zobaczyć tylko wszystkie linki, co było mało wygodne zwłaszcza w sytuacji, gdy pierwsze 100 linków pochodziło z jednej domeny. Od 27 lutego Majestic wprowadził nową funkcjonalność, dzięki której możemy zobaczyć 1 link per domena (domyślnie), 3, 10 lub wszystkie oraz w łatwy sposób pokazać lub ukryć linki usunięte.
 

Zapraszam do komentowania i zadawania pytań!

 
Wróć do bloga

Zobacz także:


SEO specjalista XXI wieku. 44 narzędzia usprawniające pracę w SEO

Analiza linków zwrotnych, ruchu, linków follow i nofollow, audyty SEO, analiza domen linkujących, szukanie inspiracji contentowych, analiza spadków i wzrostów popularności fraz kluczowych danej witryny, analiza błędów 404, przekierowań i ich rodzajów… to …

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Skontaktuj się z nami

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Dane będą wykorzystane w celu udzielenia odpowiedzi, a w przypadku wyrażenia zgody również w celu marketingowym.


Kto jest administratorem Twoich danych?
Administratorem Twoich danych jest Bluerank sp. z o.o., kliknij i dowiedz się więcej m.in. po co nam Twoje dane i jakie masz prawa..

Nasze akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS, kapitał zakładowy 100 000 zł, NIP 727-272-57-03.

Jak możesz się z nami skontaktować?
listownie: al. Piłsudskiego 87, 92-332 Łódź,
e-mailem na adres: kontakt@bluerank.pl

Jakie masz prawa?

 1. dostępu do Twoich danych,
 2. ich poprawiania,
 3. żądania ich usunięcia,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. przenoszenia Twoich danych.

Co zrobić gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi?
Możesz wnieść skargę do organu nadzorczego. W Polsce jest to Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych http://www.giodo.gov.pl/

Po co nam Twoje dane, czyli w jakim celu je przetwarzanym?

 1. w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie oferty Bluerank
 2. w celu korespondencji związanej ze złożonym zapytaniem
 3. na podstawie Twojej dodatkowej zgody, w celu marketingowym polegającym na przesyłaniu ofert usług świadczonych przez Bluerank sp. z o.o. oraz innych wydarzeń organizowanych przez Bluerank sp. z o.o. - za pomocą wiadomości wysyłanych na Twój adres e-mail lub numer telefonu,
 4. na podstawie Twojej dodatkowej zgody, przekażemy Twoje dane do naszego Partnera – Prowly.com sp. z o.o.

Czy musisz podawać nam swoje dane?
Jest to dobrowolne. Bez ich podania nie będziemy mogli jednak skontaktować się z Tobą w celu udzielenia Ci odpowiedzi i nie będziemy mogli przesłać Ci oferty

Na jakiej podstawie prawnej przetwarzamy Twoje dane?

 1. Art. 6 ust. 1 lit. a RODO, czyli tego rozporządzenia.
 2. Jeżeli wyrazisz zgodę na otrzymywanie komunikatów marketingowych również na Twój adres e-mail i numer telefonu, to podstawą prawną będzie także art. 10 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne.

Komu przekażemy Twoje dane?

 1. Dostawcom usług związanych z przygotowaniem oferty
 2. Kurierom oraz poczcie.
 3. Operatorom płatności dostępnych na naszej stronie.
 4. Podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) portalu stronie internetowej bluerank.pl oraz danych osobowych dla nas.
 5. na podstawie Twojej dodatkowej zgody, przekażemy Twoje dane do naszego Partnera – Prowly.com sp. z o.o. w celu marketingowym polegającym na przesyłaniu ofert usług świadczonych przez Prowly.com sp. z o.o. - za pomocą wiadomości wysyłanych na mój adres e-mail lub numer telefonu. Wówczas administratorem Twoich danych będzie Prowly.com sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 71 lok. 1, 02-549 Warszawa, (KRS: 0000462787), której akta prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS, kapitał zakładowy: 15 500 zł, NIP: 5213649218

Jak długo będziemy przetwarzać Twoje dane?
Przez czas:

 1. przygotowywania odpowiedzi na zapytanie ofertowe oraz czas niezbędny do przedawnienia roszczeń związanych z przygotowaniem oferty;
 2. prowadzenia działań marketingowych przez nas albo do czasu odwołania zgody na wysyłanie wiadomości na Twój adres e-mail oraz numer telefonu. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Czy Twoje dane osobowe będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy?
Tak.

Do jakich państw?
Do Stanów Zjednoczonych. Masz prawo otrzymania kopii Twoich danych, które zostaną tam przekazane.
Na jakiej podstawie przekażemy dane?
Decyzji Wykonawczej Komisji Europejskiej z dnia 12.07.2016 r. wprowadzającej Tarczę Prywatności (tzw. Privacy Shield). Dane będą przekazywane tylko do podmiotów certyfikowanych w ramach tej decyzji.

Zwiń

 

Interesuje Cię nasza oferta?
Daj znać, czego potrzebujesz.
WYPEŁNIJ BRIEF