Wróć do publikacji

Jak zachęcić do rezerwacji online w salonie fryzjerskim?

Dla Jean Louis David realizujemy kompleksową strategię obecności marki w Internecie, obejmującą działania z zakresu SEO, Paid Search, DoubleClick, Digital Analytics i Facebook Ads. W materiale przedstawiamy podsumowanie wyników działań z 2015 roku. Strategia SEO dla Jean Louis David w 2015 roku obejmowała między innymi wykorzystanie działań on-site content marketing w celu pozyskania dodatkowego ruchu organicznego oraz zwiększenia odsetku nowych użytkowników odwiedzających serwis. Opracowana strategia content marketingowa zakładała regularne tworzenie treści poradnikowych na serwis, które odpowiadały na popularne zapytania użytkowników dotyczące pielęgnacji ciała oraz stylizacji i pielęgnacji włosów.

Rezultatem tych działań był wzrost widoczności SEO serwisu na dodatkowe frazy kluczowe związane z utworzonymi poradnikami, co przełożyło się również na wzrost ruchu organicznego w serwisie oraz zwiększenie odsetka nowych sesji przychodzących z tego kanału.

Ruch organiczny przychodzący na utworzone poradniki stanowi aktualnie 18% całości ruchu organicznego w serwisie. Spełnione są również założenia jakościowe: ponad 90% tego ruchu stanowią nowe sesje (średnia dla całego serwisu to 66%).

Opracowywane treści osiągają wysoką widoczność w wynikach wyszukiwania. Przykładowo, artykuł „Jak dobrać kolor włosów do barwy oczu?” przynosi miesięcznie kilka tysięcy wizyt organicznych do serwisu. Wizyty te generowane są przez ponad 800 różnych fraz kluczowych, dla których ta pojedyncza podstrona osiąga średnio szóstą pozycję. Współczynnik CTR (stosunek liczby kliknięć do wyświetleń) w wynikach bezpłatnych Google dla tej podstrony wynosi ponad 14%¹.

Skuteczność działań content marketingowych sprawdzaliśmy za pomocą analityki internetowej. Pomimo zdecydowanie poradnikowego charakteru publikowanych treści, zdecydowaliśmy się sprawdzić, jak artykuły wpływają na konwersje w serwisie, tj. rezerwację wizyt w salonach. Średnio około 3,8% przejść ze stron naszych artykułów do formularza rezerwacji zakończyło się sukcesem, czyli umówieniem wizyty. Ponadto zaobserwowaliśmy, że o ile ilość konwersji po ostatnim kliknięciu dla sesji, gdzie stroną wejścia była strona artykułu, nie jest wysoka, o tyle konwersje wspomagane pozytywnie zaskakują statystykami. Na jedną konwersję po ostatnim kliknięciu przypada aż 17 konwersji wspomaganych, podczas gdy średnia dla całego serwisu to 2 konwersje wspomagane. Potwierdza się zatem przypuszczenie, że content poradnikowy może być doskonałym bodźcem asystującym innym źródłom w finalizacjach konwersji.

Oprócz wymienionych działań, równolegle realizowaliśmy płatne kampanie reklamowe w wyszukiwarkach, sieci reklamowej oraz na Facebooku. Początkowo zajmowaliśmy się głównie optymalizacją kosztu konwersji w kampanii AdWords, a w lutym 2015 roku wdrożyliśmy DoubleClick Search, co pozwoliło nam prowadzić jeszcze bardziej efektywne działania. Staraliśmy się docierać jedynie do użytkowników z miast, w których znajdują się salony Jean Louis David lub miejsc oddalonych od nich o około 30 km.

Do potencjalnych użytkowników docieraliśmy także za pomocą reklam na Facebooku. Celem realizowanej przez nas kampanii było nie tylko zwiększenie rezerwacji online, ale także promocja marki oraz zaktywizowanie obecnych fanów i pozyskanie nowych. W reklamach promowaliśmy bieżącą ofertę salonów oraz akcje specjalne, jak np. zniżki na koloryzacje. W tym celu wykorzystywaliśmy różnorodne kreacje reklamowe, skierowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Najskuteczniejsze okazało się kierowanie reklam do użytkowników, którzy już wcześniej weszli w interakcję z marką oraz fanów tej marki. Na uwagę zasługuje też dostosowanie strony do potrzeb użytkowników. Najwięcej, bo aż 53% rezerwacji dokonywano na urządzeniach mobilnych.

W efekcie w 2015 roku udało się dotrzeć z kampanią do blisko 730 000 użytkowników Facebooka. Same reklamy były udostępniane ponad 155 razy, zebrały prawie 2330 polubień i 421 komentarzy.

 

POBIERZ PDF

 

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Skontaktuj się z nami


Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych przez Bluerank sp. z o.o. znajdziesz w polityce prywatności.

Kto jest administratorem Twoich danych?
Administratorem Twoich danych jest Bluerank sp. z o.o., kliknij i dowiedz się więcej m.in. po co nam Twoje dane i jakie masz prawa..

Nasze akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS, kapitał zakładowy 100 000 zł, NIP 727-272-57-03.

Jak możesz się z nami skontaktować?
listownie: al. Piłsudskiego 87, 92-332 Łódź,
e-mailem na adres: kontakt@bluerank.pl

Jakie masz prawa?

 1. dostępu do Twoich danych,
 2. ich poprawiania,
 3. żądania ich usunięcia,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. przenoszenia Twoich danych.

Co zrobić gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi?
Możesz wnieść skargę do organu nadzorczego. W Polsce jest to Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych http://www.giodo.gov.pl/

Po co nam Twoje dane, czyli w jakim celu je przetwarzanym?

 1. w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie oferty Bluerank
 2. w celu korespondencji związanej ze złożonym zapytaniem
 3. na podstawie Twojej dodatkowej zgody, w celu marketingowym polegającym na przesyłaniu ofert usług świadczonych przez Bluerank sp. z o.o. oraz innych wydarzeń organizowanych przez Bluerank sp. z o.o. - za pomocą wiadomości wysyłanych na Twój adres e-mail lub numer telefonu,
 4. na podstawie Twojej dodatkowej zgody, przekażemy Twoje dane do naszego Partnera – Prowly.com sp. z o.o.

Czy musisz podawać nam swoje dane?
Jest to dobrowolne. Bez ich podania nie będziemy mogli jednak skontaktować się z Tobą w celu udzielenia Ci odpowiedzi i nie będziemy mogli przesłać Ci oferty

Na jakiej podstawie prawnej przetwarzamy Twoje dane?

 1. Art. 6 ust. 1 lit. a RODO, czyli tego rozporządzenia.
 2. Jeżeli wyrazisz zgodę na otrzymywanie komunikatów marketingowych również na Twój adres e-mail i numer telefonu, to podstawą prawną będzie także art. 10 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne.

Komu przekażemy Twoje dane?

 1. Dostawcom usług związanych z przygotowaniem oferty
 2. Kurierom oraz poczcie.
 3. Operatorom płatności dostępnych na naszej stronie.
 4. Podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) portalu stronie internetowej bluerank.pl oraz danych osobowych dla nas.
 5. na podstawie Twojej dodatkowej zgody, przekażemy Twoje dane do naszego Partnera – Prowly.com sp. z o.o. w celu marketingowym polegającym na przesyłaniu ofert usług świadczonych przez Prowly.com sp. z o.o. - za pomocą wiadomości wysyłanych na mój adres e-mail lub numer telefonu. Wówczas administratorem Twoich danych będzie Prowly.com sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 71 lok. 1, 02-549 Warszawa, (KRS: 0000462787), której akta prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS, kapitał zakładowy: 15 500 zł, NIP: 5213649218

Jak długo będziemy przetwarzać Twoje dane?
Przez czas:

 1. przygotowywania odpowiedzi na zapytanie ofertowe oraz czas niezbędny do przedawnienia roszczeń związanych z przygotowaniem oferty;
 2. prowadzenia działań marketingowych przez nas albo do czasu odwołania zgody na wysyłanie wiadomości na Twój adres e-mail oraz numer telefonu. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Czy Twoje dane osobowe będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy?
Tak.

Do jakich państw?
Do Stanów Zjednoczonych. Masz prawo otrzymania kopii Twoich danych, które zostaną tam przekazane.
Na jakiej podstawie przekażemy dane?
Decyzji Wykonawczej Komisji Europejskiej z dnia 12.07.2016 r. wprowadzającej Tarczę Prywatności (tzw. Privacy Shield). Dane będą przekazywane tylko do podmiotów certyfikowanych w ramach tej decyzji.

Zwiń

 

Interesuje Cię nasza oferta?
Daj znać, czego potrzebujesz.
WYPEŁNIJ BRIEF